חיפוש עבודה
כתיבת קורות חיים

כתיבת קורות חיים נשמעת על פניו כמשימה פשוטה אשר בסך הכל מצריכה ממך אינפורמציה על החיים שלך בסדר כרונולוגי על ציר הזמן בחייך – טעות נפוצה! כתיבת קורות חיים היא אכן משימה של הכנסת פרטים אודותייך ברצף כרונולוגי, אך לפרטים שאתה מכניס יש חשיבות רבה, גם באופן שבו אתה כותב אותם וגם ברלוונטיות של האינפורמציה אותה אתה מכניס.


לא פעם שמעתי סביבי את הטענה (מאנשים מלומדים ומוצלחים יש לציין) כי הם הופכים עולמות, שולחים קורות חיים להמון המון משרות, מניחים קורות חיים בכל חברות השמה אפשריות ובכל זאת, עם כל הפוטנציאל הטמון בהם, הם לא מצליחים למצוא עבודה וגרוע מכך כמעט שאף פנייה שלהם באמצעות קורות חיים, לא נענתה. 


למען האמת הייתי די סקפטית, איך אנשים שולחים כל כך הרבה פעמים את קורות החיים שלהם, מציעים את עצמם למגוון עבודות הקיימות בשוק העבודה ובכל זאת לא מוצאים עבודה, הרגיש לי שמשהו כאן לא תקין!


לאחר התייעצות עם גורמים מקצועיים בנושא כתיבת קורות חיים הבנתי שיש דברים בגו. תחשבו על זה רגע, על כל משרה המוצעת בשוק העבודה יש כל כך הרבה פניות, את כל הפניות האלו צריך לסנן בצורה יעילה ואפקטיבית, שלא תבזבז זמן מיותר בחיפוש אחר העובד האופטימלי ולכן הסינון הוא גס בהתחלה – ושם זה המקום בו ערימה של קורות חיים מושלחת לפח או לגריסה ובזה תם הסיכוי שלכם ועוד רבים כמותכם לזכות במשרה המיוחלת.

 

בשביל שלא תעמדו להבא בתור לגריסה, שימו דגש על הפרטים הבאים:

  1. כתיבת קורות חיים צריכה להיעשות בצורה מסודרת, נוחה וקריאה, רצוי תחת ראשי פרקים ענייניים כמו: השכלה, משרות, שירות צבאי וכד'.
  2. קורות חיים צריכים להיות ענייניים ומתומצתים.
  3. כתיבת קורות חיים תעשה ברצף כרונולוגי מהיום אחורנית.
  4. כתיבת קורות חיים צריכה להבליט את הכישרון והיכולות שלך.
  5. בכתיבת קורות חיים חשוב לציין את רמת האנגלית שלכם ואת הבקיאות שלכם על מחשב – זה תמיד רלוונטי.
  6. כתיבת קורות חיים תתמקד בשנים האחרונות בהם עבדת, כך שאפשר לוותר על ההיסטוריה המוקדמת של הדרכת קייטנות בתיכון.
  7. בכתיבת קורות חיים אין צורך לציין את כל העבודות המזדמנות בהם עבדתם כסטודנטים, אלא יותר למקד לעבודות החשובות והממושכות שיכולות להעיד עליכם תכונות חיוביות.
  8. בכתיבת קורות חיים צריך למקד את האינפורמציה למשרה עליה אתם מתמודדים ולהבליט את הכישורים שלכם שיכולים להתאים למשרה המיועדת.
  9. בכתיבת קורות חיים אין צורך להתרברב ולהתייפייף, בסופו של דבר כשתתקבלו למשרה תצטרכו לעמוד מאחורי הדברים שכתבתם, לכן צריך בהחלט להבליט את הכישרונות שלכם, כאלה שתוכלו לממש בכל עת.
  10. השכלה היא דבר חשוב ומוערך, לכן בכתיבת קורות חיים זהו המקום האחרון בו צמצמו פרטים.

כתיבת קורות חיים היא אולי משימה לא פשוטה כפי שחשבנו, אך היא בהחלט כרטיס הביקור שלנו שבו צריך להיות כמה שיותר מוצלחים וענייניים, כדי לא ליפול בסינון הראשוני של יותר מידי אינפורמציה ומצד שני לא ליפול בסינון של מתומצת מידי עד כדי שלא נראה כי יש לכם מה להציע.


# לנוחיותכם נמצא באתר פורמט לכתיבת קורות חיים.

מאמרים נוספים
רשימת שלוחות
הנדסה, אלקטרוניקה ומחשוב/רכש
איש קשר: ליטל
טל: 03-6702224
אדמיניסטרציה/ מזכירות/ פקידות/מכירות/ייבוא ייצוא
איש קשר: גלית/ליטל
טל: 03-6702224
לוגיסטיקה (נהגי הפצה/ מחסנאים) עובדים כלליים
איש קשר: עדי
טל: 03-6734197
שירות לקוחות ומשרות זמניות
איש קשר: גלית / ליטל
טל: 03-6702599
חשבונאות וכספים/ בכירים
איש קשר: גלית
טל: 036702224